Leymann Spirit 2011 (Praha, 8.12. 2011)

Věc: pozvánka s programem

Vážené dámy a pánové!

Dovolujeme si vás tímto co nejsrdečněji pozvat na naše letošní setkání o „práci a vztazích“, které je také připomínkou osobnosti a díla prof. Heinze Leymanna – jedinečného evropského bojovníka na poli tzv. anti-mobbingu.

Náš seminář se uskuteční dne 8. prosince 2011 v Praze a díky podpoře společnosti MERCK CZ se letos setkáme ve školící místnosti této firmy na adrese: Na Hřebenech II 1718/10, Praha 4.

Prezentace účastníků proběhne od 9,00 hod. a samotné zahájení programu pak v 9,30 hod. Se zakončením oficiálního programu pak počítáme kolem 16. hodiny (viz program).

Je nám ctí, že se našeho setkání i v letošním roce zúčastní – v roli lektorů či hostů – také několik odborníků ze zahraničí (Německa, Rakouska, Slovenské republiky a ze Švýcarska).

Poplatek za účast na semináři jsme se rozhodli stanovit jako „dobrovolné vstupné“, v rozsahu Kč 300,- až Kč 3.000, – podle finančních možností a rozhodnutí účastníků podpořit naše aktivity. Jména těch účastníků – z řad jednotlivců, firem či organizací – kteří se rozhodnou poskytnout maximální z uvedených částek (Kč 3000,-, částku, kterou si pak mohou odepsat z daně ), jsme připraveni zveřejnit na některé z našich webových stránek (www.praceavztahy.cz; www.civilcourage.cz). Tam budou průběžně publikovány i některé další informace o „lidech a tématech“ našeho setkání.

Přihlásit k účasti na našem semináři se můžete – prostřednictvím e-mailu nebo i telefonicky – na některém z kontaktů uvedených v zápatí textu (viz). Přihlášku a svůj dobrovolný příspěvek odešlete laskavě na adresu a účet našeho občanského sdružení u ČS a.s. v Praze 3 – č. účtu 0014043319/0800 – nejpozději do 25.11. 2011!

(Pozor!: Počet účastníků semináře je kapacitně omezen na cca 40 osob.)

Podrobnější mapu s označením místa konání semináře naleznete na webové adrese: http://maps.google.cz po zadání textu: merck cz, praha 4 do příslušného vyhledávače.

Děkujeme za Váš zájem, těšíme se na Vaši účast na tomto setkání a zůstáváme

s pozdravem

V Praze, dne 5.10.2011 PhDr. Pavel Beňo, za celý realizační tým Obč. sdružení Práce a vztahy

Program setkání (semináře):

Termín konání: 8.12. 2011

Místo konání: Praha, seminární místnost spol. MERCK CZ, Na Hřebenech II 1718/10, Praha 4

9,00 – 9,30 hod. Registrace účastníků

9,30 – 10,00 hod. Lica, Hannover, Německo: „Lžipravda“ (Lügenwahrheit) – autorské čtení z vlastního románu o mobbingu

10,00 – 10,30 hod. Kolektiv, EU: Heinz Leymann a jeho cesty

10,30 – 11,15 hod. Klaus Schiller-Stutz, Hedingen, Švýcarsko: Prof. Heinz Leymann, jeho výzkumy a publikace o stresu/mobbingu a jejich dopad na zdraví člověka a současné koncepce koučování příp. zdravotně-preventivní opatření v ekonomice i ve společnosti.

11,15 – 12,00 hod. Přestávka (občerstvení, výměna informací …)

12,,00 – 12,20 Sandra Košťáková, UJAK Praha, Česká republika:: „Moje dánská zkušenost…“

12,20 – 12,50 hod. Walter Plutsch, Melk, Rakousko: Anti-mobbingový zákon – u nás v Rakousku bohužel zamítnutý!

12,50 – 13,30 hod. Hans-Otto Morgenthaler, Ludwigshafen, Německo: Anti-mobbingový zákon – proč a k čemu? Ideály a realita…

13,30 – 14,00 hod. Mária Ritomská,Iveta Šípošová, Bratislava, Slovenská rep.: Potrebujeme na Slovensku Anti-mobbingový zákon a akú má taký zákon nádej na prijatie v Parlamente SR?

14,00 – 14,45 hod. Přestávka (občerstvení, výměna zkušeností …)

14,45 – 15,30 hod. Pavel Beňo, Praha, Česká republika: „Video-inspirace“- projekce několika videoklipů z internetu … „o lidské důstojnosti v zaměstnání či ve škole…“ (v angličtině příp. němčině ale s českými titulky)

Cca 15,45 hod. Zakončení semináře

3 komentář

 1. Žádost říká:

  Dobrý den, píši závěrečnou bakalářskou práci, na téma „Mobbing a Bossing, obraz v médiích a realita“, chtěl bych Vás požádat zda by jste mi mohli pomoci v získání nových materiálů k úspěšnému dokončení této práce. Přede Vám všem děkuji.

  1. Nezobrazil se e-mail proto ho sem ještě vložím, kdyby jse kdokoliv mohl pomoci. lukas.krakora@seznam.cz

  2. beno říká:

   Proč ne… máte již nějakou představu, jak se tohoto tématu zmocníte?

   Nevím zda víte, že tomuto tématu věnujeme prostor i na našich dalších webových stránkách – http://www.civilcourage.eu, http://www.hydepark-tv.eu a http://www.civilcourage-tv.eu (příp. http://www.civilcourage.cz a http://www.hydepark-tv.cz).
   Také bych Vás rád informoval (a pozval) na Univerzitu Jana Amose Komenského v Praze, kde se v letním semestru bude opět vyučovat předmět „Mobbing a bossing“ …
   P. Beňo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..