W-R Projekt

Motto: Chcete-li řídit auto, musíte mít řidičák, chcete-li vést lidi, nesmíte jim chtít škodit!

  

Dámy a pánové,

rád bych Vás touto cestou pozval k registraci a účasti v naší expertní skupině, která nese název Work & Relations  (W-R) – příp. také odpovídající překlady do jazyka její účastníků (Práce a vztahy, Práca a vzťahy, Arbeit und Beziehungen …).

Cílem našich diskusí a příp. setkání je zejména kultivace mezilidských vztahů v zaměstnání a v práci, včetně potírání tzv. vztahové patologiie (šikanování, mobbing, bossing, bullying, staffing, stalking, atp.). Takového cíle lze jistě dosáhnout různými způsoby, v současné době bychom se však rádi soustředili na následující:

1. Vztahový audit:  Důsledná komunikace (rozhovory + workshopy) o úrovni a kvalitě vztahů na pracovišti a řešení problémů „se vztahy“…    (Je až s podivem, jak málo rozhovorů – individuálních či skupinových – vedou manažeři se svými lidmi a jak moc přitom dokáží blábolit o „rozvoji lidských zdrojů“!)

2. Certifikace (na anti-mobbing/bossing?) firem, organizací a v konečném důsledku také jednotlivých manažerů.

Je sice pravdou, že současná psychologická diagnostika neumožňuje dostatečně precisně předpovědět a rozlišovat „dobrého vedoucího od špatného“, ale určovat či diagnostikovat mobbing a bossing již umíme celkem přesně a jasně. 

To se však týká i manažerů, kteří těchto destruktivních forem rozhodování a chování (mobbing, bossing…) používají a zneužívají hojně i ve své praxi. A právě takovým manažerům by mělo být v konečném důsledku odebráno oprávnění (licence) pro vedení lidí!

To, že jde o maximalistický požadavek z naší strany je zřejmé. – Posláním a cílem našich diskusí a schůzek by však mělo být i to, abychom současný stav chtěli-mohli změnit k lepšímu a takový ideál co nejvíce přiblížili naší realitě!

Děkuji za Váš zájem, pomoc a účast a těším se na naše další kontakty a rozhovory.

S pozdravem                                                                V Praze, dne 4.2. 2013

PhDr. Pavel Beňo, info@workrelations.eu

Práce & vztahy Praha / CZ

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..