Společně proti zlodějům a socio-ekonomickému násilí

Petice za vznik občanského hnutí

My občané České republiky, která je členem Evropské unie, jsme se rozhodli dát podpisem této petice najevo svou nespokojenost   se současnou situací  v oblasti výskytu, potírání a prevence socio-ekonomického násilí v naší společnosti. Psychické násilí a tzv. vztahová patologie ve firmách i ve společnosti (šikana, mobbing, bossing, bullying, atp.) má s ekonomickým násilím a šikanou (krádeže všeho druhu, korupční jednání, defraudace, atp.) společného mnohem více, než jsme si dosud byli ochotni připustit. – „Všechny druhy násilí jsou navzájem propojené!“, říká francouzská autorka Marie –France Hirigoyen, která se dlouhá léta věnuje prevenci násilí ve společnosti. Nechceme-li se smířit s nárůstem fyzického i psychického násilí v současnosti, budeme muset  věnovat mnohem větší pozornost potírání a prevenci násilí ekonomického! A to bude v konečném důsledku znamenat mnohem přísnější a důslednější  šetření, postihy a změny současné legislativy v této oblasti.

Přestaňme již konečně zavírat oči před tím, co se kolem nás děje! Přestaňme tolerovat benevolenci a shovívavost současných úřadů, soudců i legislativců ke zlodějům a násilníkům všeho druhu! Zúčtujme konečně se všemi – minulými a současnými – korupčními politiky, kteří  nás svou chtivostí a nenasytností, svou nezodpovědností a pletichařením vydali všanc všem těm bezohledným zločincům a psychopatům, kteří nás podvádí a okrádají skoro na každém kroku a v každé situaci!  A nebuďme lhostejní ani k těm státním úředníkům, kteří nás díky nedostatku své občanské odvahy, ponechávají takovým politikům a zločineckým uskupením napospas!

 Za krok správným směrem na takové cestě považujeme zrušení  a prodloužení současných promlčecích  lhůt u všech (trestných) činů, které se týkají ekonomického a sociálního násilí.

Jiným takovým krokem  by mohlo být i ustanovení porotních soudů, které nebudou paralyzovány bezpočtem protichůdných – a často účelově prolobovaných – paragrafů a zákonů.

Zákonem nejvyšším a svrchovaným by v tomto směru měl být  veřejný a celospolečenský zájem a toho bychom se měli důsledně držet! Hrdina amerického vojenského tažení v Iráku – generál Norman Schwarzkopf – se kdysi kdesi vyjádřil v tom smyslu, že asi všichni lidé vědí, co je „dobré a správné“. Ne všichni se toho však drží, protože nemusí. Zejména když z toho mají osobní prospěch. A to je zapotřebí dnes změnit! – Nikoli povahu člověka, ale nadvládu těchto lidí.

Není pochyb o tom, že to bude obtížná a dlouhá cesta. To by nás však nemělo odradit od toho, abychom se na ni vydali již dnes. – A bude-li přitom zapotřebí začít od změny volebního zákona, udělejme to a podpořme ty naše spoluobčany, kteří o to usilují! 

Přidejte se i Vy k potencionálním signatářům této petice a vyjádřete zde svůj názor k jejímu obsahu, formě a také k možnostem a úskalím vzniku takového občanského hnutí. Děkuji.

V Praze, dne 7.10. 2012                                                          PhDr. Pavel Beňo, Řipská 547/24, Praha 3

3 komentář

  1. Petice za vznik občanského hnutí říká:

    Naprosto souhlasím a plně se připojuji..!!!!

  2. Díky!
    pb

  3. Ano říká:

    Souhlasím a podporuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..